Míša a Standa – Baculky nebojte se přijímat komplimenty

michalamjaro2 Tak ti Michalo přemýšlím, jak vlastně muž může dát najevo obdiv baculce, když ona si povětšinou ani nechce připustit, že by se někomu mohla líbit. A jakýkoliv pokus o kompliment či lichotku bere mnohdy až jako osobní invektivu. Jak ty se na to díváš?

michalamjaro Stando, to je opravdu těžké, valná část baculek má své sebevědomí někde u kotníků. Je to podobné jako jsme minule rozebírali téma břicha, i tady platí v podstatě to samé. Když ti bude velkou část tvého života někdo stále opakovat, že bys měl se sebou něco dělat a jak to vypadáš. A když to ještě přikrmí pár spoluobčanů na ulici poznámkou stylu: jak na takového hrocha může někdo vlézt… nediv se, že kompliment, i když je myšlený sebeupřímně, si baculka hned v počátku vysvětlí jako že jde o výsměch. 

Vžij se do té situace, budeš mít třeba divnou nohu… když si ji nezakryješ, každý na ni čumí a garantuju ti, že určitě jednou za den uslyšíš – fuj  – nebo něco podobně pitomého… a potom přijde holka a řekne ti, že tvoje noha je to nejkrásnější, co kdy viděla… uvěříš jí?

michalamjaro2 Michalo, já si myslím, že přirovnání k „divné noze“ trošku pokulhává. Baculatost přece není tělesná vada. Oblé křivky a plné tvary v minulosti byly v mnoha národech po celém světě ideálem krásy, mnohde ještě stále jsou. Proč by jinak na internetu byly stovky a tisíce stran pro příznivce baculek? Jedná se zkrátka o typ postavy, které mnoho mužů přitahuje. Jak ale změnit právě ten ženský pohled, o kterém ty mluvíš? To je to, co mi vrtá hlavou.

michalamjaro  🙂 tak noha pokulhává, ale princip je Ti doufám jasný. Vím, že to říkám možná pořád dokola, ale je velmi rozdílné, jak bere oblé křivky společnost. Vzpomeň si na Miss Prima křivky, tam ty holky měly velikost 44/46 a byly brané jako velryby. V této chvíli se ta hranice posunula a kritizují se od velikosti cca 50. Ukážeme fotku Tess Munster a i na našich stránkách se najdou občas komentáře, že je to moc…  Takže ta negativita proti nám, baculkám, je masivní.

A aby se to změnilo? Tady si troufnu říct, že je práce na obou stranách. Baculky by neměly být příliš vztahovačné, i když je mi jasné, že to není lehké. I štíhlá holka musí poslouchat hloupé narážky, je jich míň, ale jsou také. A široká veřejnost by konečně mohla přestat nahlas vykřikovat své pravdy. Potom i baculka se začně cítit ve společnosti normálně a nebude se ošívat a koukat kde se jí kdo směje. Začne si víc věřit a když přijdou tři pochvaly a jen jedna negativní narážka, sama pochopí, že se opravdu líbí. Stando ale tady zase musím sebekriticky říct, že pokud nebude žena o sebe pečovat ať je v jakémkoliv těle, tak nemůže žádného prince očekávat :-).

michalamjaro2  V tom s tebou Michalo souhlasím.
michalamjaro  Ale možná bych se dotkla ještě jednoho problému a to je ten, že máme několik typů mužů, jedni, kterým se baculky líbí potají, druzí, kterým se baculky líbí a svoji náklonost ukazují více méně nenápadně… dále muži, kterým se baculky líbí, nemají problém o tom i mluvit a pochválit, ale je tu také skupina mužů, kteří chtějí baculku jen do postele a pro běžný život mají štíhlou. Je to běžný neštvar této společnosti a tady je to práce na vás mužích… abyste si konečně i mezi sebou vyjasnili, že to není hendikep mít doma baculku….

michalamjaro2 Koneckonců jsem tomu věnoval, a není to až tak dávno, jedny postřehy. Pokrytectví ze strany mužů je velké a jde ruku v ruce s pokrytectvím ve společnosti. Pokud je zkrátka diktován kult štíhlosti, pak ten, kdo nutně potřebuje „být in“ přece nemůže akceptovat vedle své „dokonalé“ jedinečnosti něco tak společensky nepřijatelného, jako je baculka. Zkrátka mnozí z nás nejednají jako svéprávní jedinci, ale jako automaty na kávu.

michalamjaro  Kritika do vlastních řad, tak to se mi líbí :-). Ale vraťme se ještě k tomu obdivu. Možná bychom mohli udělat takovou improvizaci. Stando… představ si, že jsem krásná, ba přímo okouzlující baculka… a teď jak by to mělo vypadat. Takový návod:D

michalamjaro2 No já jsem pro, improvizujme, ale nahoď nějakou situaci a prostředí. To víš, na mě je tady zatím příliš moc neznámých a až moc proměnných. 🙂

michalamjaro Dobře, takže situace, dneska mi to vysloveně sluší 🙂 jsem v obchodě, kde i ty nakupuješ… 🙂

michalamjaro2 Copak ženy se oslovují v obchodě? 🙂 Ale budiž, pokusím se. „Vidím krásnou baculatou ženu. V první řadě se pokusím navázat oční kontakt. A hlavně pozoruji a přemýšlím, jak na sebe upozornit. Nejlépe tak, že ti s něčím pomohu, třeba tím, že ti něco upadne, že ti dám přednost v uličce, zkrátka jakkoliv. Jakmile se toto povede, je oční kontakt navázán. A v tom už mám nasazen obdivný úsměv. A pak, pokud bude úsměv z tvé strany alespoň částečně opětován, pokusím se začít hovor na jakékoliv nabízející se banální téma. Ovšem banální téma zvolené tak, abych mohl jakoby mimoděk říci, jak moc ti to sluší. Například ti začnu říkat (všimnu si, že máš v košíku kosmetiku), že já se nikdy v těch stovkách druhů různých zkrášlovatel nedokážu vyznat … ale že to je asi problém jenom u mužů (hahaha … 🙂 ) a ženy tento problém nemají. Protože vám to neskutečně sluší. No a pak bude následovat co Michalo? 🙂

michalamjaro  Zeptám se, jestli jsi ženatý, nebo jestli máš přítelkyni a pokud ne, tak si řeknu o číslo :)))))). Tak to byl vtip pochopitelně. No Stando, pokud začneš takhle normálně, nenuceně, tak s tebou určitě navážu rozhovor a když při tom utrousíš, že mi to sluší, budu to brát vážně (holky tady opravdu si to užijte, když uvidíte zájem, proč se hned shazovat a říkat například, že si Standa zapomněl vzít ráno brýle :)). Naučme se přijímat komplimenty a pokud muž pochválí, poděkujte a neshazujte se. 

 

Komentáře: 4
 1. 9 měsíci ago
  Drahuška

  Kéž by to bylo takto jednoduché 🙂 Já třeba vidím, že se chlapům líbím, ale tím to většinou skončí anebo je zřetelně jasné, že jim jde právě jen o postel… a to tedy z většího počtu procent a je to přesně ten postřeh, že se jim baculka líbí, ale doma mají krásnou štíhlici a tou se chlubí 🙂

  Odpovědět
 2. 9 měsíci ago
  Jana

  Musím říct že jsem se kompliment naučila přijímat až poslední 3 roky. Mám práci kde pracuji za pokladnou a projde mi tu spousta lidí. Přesto že jsem baculka s velikostí 48 dostávám kompliment takřka denně a to nejen od mužů. Pochválí mi účes, úsměv, hlas i celkový vzhled. Je to příjemné a musím říct že to dost pomáhá sebevědomí 😉

  Odpovědět
 3. 9 měsíci ago
  Miloš

  Vyhoďte si už z hlavy to rovnítko mezi krásná a štíhlá. Je to nesmysl. Třicetiletá baculka vypadá mladší a přitažlivější, než stejně mladá, která strhaná z fitka a vypražená ze solárka.
  Jo, a mějte se rády už teď, jinak se nebudete mít rády ani kdybyste zhubly na kost.

  Odpovědět
 4. 9 měsíci ago
  MARTA TINA

  Stando baculky se oslovují i v obchodě a zvou se na kávu i skleničku.Například v jednom obchodním centru jsem si prohlížela oblečení dámské.O kousek dál bylo pánské oddělení.Pokukoval po mě muž,když jsem odcházela,tak mne oslovil.Zde na webu byl rozhovor s párem.který se dal dohromady přes nějakou večerku,pokud si dobře vzpomínám.Seznámit se lze kdekoliv,pokud jsme komunikativní a smělí lidé.Když jsem prodávala kdysi v obchodě,tak mne zákazník pozval na kávu ve frontě mezi lidmi.Dokonce mi za pult přinesl jednou květiny.Nebojme se seznamování.Přijímejme komplimenty a hlavně se neberme moc vážně.Je fajn si ze sebe umět dělat občas legraci bez komplimentů i s komplimenty.

  Odpovědět