MISS PRIMA KŘIVKY 2017 – FINALISTKA Č. 6 Barbora Kličková

Můžeš se nám prosím představit?
Jmenuji se Barbora. Je mi sedmnáct let. Studuji střední zdravotnickou školu, ale ve zdravotnictví pracovat nechci, i když mě škola baví. Chci se věnovat módě a umění, protože jsem se v tom našla a naplňuje mě to.
18491823_1361977233890350_6331522458533795149_o
Jaká je Tvoje konfekční velikost?
Záleží kde a jaké oblečení. Někdy je to 42, někdy 44 někdy i 46.
Byla jsi vždy baculka a trápíš se tím?
Vždy jsem byla oplácaná. Nikdy jsem si nevyzkoušela, jaké to je být hubená. Když jsem byla mladší, myslela jsem si, že nebudu hezká, dokud nebudu hubená, ale byl to obrovský omyl. Každá žena má své kouzlo a je svým způsobem krásná. Je jedno, jakou má postavu. Když umí své tělo nosit, tím myslím nosit hrdě a s láskou k sobě sama, bude nádherná bez ohledu na to, jestli váží 50, nebo 120 kg. 
Co je na Tvé postavě nejvýraznější?
Celkově na mně jsou asi nejvíc výrazné vlasy. Ale na postavě asi ramena a ruce.
Slyšíme od baculek, že mají problém se seznámit, co ty a muži?
Nepatřím mezi ženy, co mají problém se seznámit kvůli postavě. Naopak svou postavu beru jako přednost. Je jasné, že se mi na své postavě sem tam něco nelíbí, ale myslím, že to je problém úplně každé ženy. Důležité je ukázat přednosti.
19399469_1396813063740100_1000961215975603087_n
Co tvoje práce a koníčky?
Jak už jsem zmínila, jsem student, ale momentálně mám při škole brigádu v obchodě s oblečením. Mám koníčků celkem dost. Ráda maluji a kreslím, čtu, jsem u koní, hraji na violoncello. 
Myslíš si, že Tě nějak Tvoje postava omezuje?
Ano. Když se mi v běžných obchodech líbí nějaké oblečení a zrovna mi není, protože nemají větší velikost, než 38. To je pro mě vždy obrovské zklamání a zrada. Ovšem není tomu tak vždy. Například Ulla Popken má u mě jedničku s hvězdičkou, protože oblečení si zde vybere i žena s velkou konfekční velikostí.
Jaký typ postavy u žen se Ti líbí?
Líbí se mi, když žena umí nosit svou postavu, ať je jakákoliv. Ale je pravda, že bych vůbec nebyla uražená, kdybych měla postavu přesýpacích hodin. Líbí se mi úzký pas, velký zadeček a poprsí. 
Jak vypadá Tvůj jídelníček?
Momentálně si jídelníček docela hlídám. Nedržím dietu, ale snažím se jíst vyváženě a pravidelně. Do toho ještě cvičím, protože i plus size modelky o sebe musí v tomto ohledu pečovat. 
V jakém oblečení ráda chodíš a kde se ráda oblékáš?
Nosím nejraději věci, které nikdo jiný nenosí. Jsem ráda odlišná od ostatních. Ale záleží taky hodně podle nálady. Někdy prostě máte chuť si vzít něco jiného, někdy zase něco elegantnějšího, nebo naopak ležérního. Nakupuji všude možně. Někdy je dobré jít i do second handu, protože tam člověk občas narazí na neobvyklé a pěkné kousky. 
Pojďme se zaměřit na samotnou soutěž, jaký byl ten moment do jejího přihlášení?
Já jsem vlastně ani nevěděla, že se přihlašuji do této soutěže. Jednou mě tak napadlo, že bych vlastně chtěla být modelka, protože by mi to pomohlo k tomu, co chci jednou dělat. Tak jsem obeslala pár agentur a ozvali se mi právě z Miss Prima křivky. Byla jsem naprosto nadšená.
Soutěž doprovází vlna kritiky, z jedné strany široká veřejnost, že se prezentuje obezita a na druhé straně u baculek, že je soutěž málo baculatá, nebo že nemají dál po soutěži holky uplatnění. Co Ty od soutěže očekáváš? 
Rozhodně to není prezentování obezity. Cílem je ukázat ženám, že jsou krásné a měly by být i sebevědomé. Uplatnění budou mít jen takové, jak si to zařídí. Já to například beru tak, že mě to posune dál. Blíž k mému cíli. 
Jak vnímáš své konkurentky?
Neberu je v žádném případě jako konkurentky. Jsou to úžasné ženy. Každá je něčím originální a všechny jsou krásné. Ráda se obklopuji takovými lidmi. Myslím, že jsme si všechny sedly a vycházíme spolu. 
18425068_1996380383976190_3360405764468246935_n
Máš v soutěži z něčeho obavu?
Z finálového večera. Přiznám se, že jsem strašná trémistka, ale zároveň se i těším.
A co říkáš na naše stránky?
Musím říct, že super. Je to něco jiného a myslím si, že je to skvělý nápad. 
michalamjaro2 Snad to můžu napsat … moje favoritka
michalamjaro Já jsem si to myslela :D, ale uvidíme jaké bude hlasování našich čtenářů.