Miss Prima křivky 2017 Libuše Dvořáková nafotila své první portfólio

Každá vítězka Miss Prima křivky nafotí po skončení soutěže prezentační portfólio. A není tomu jinak i letos. 

_23C6983-pp _23C7092-cut-p _23C7361-p _23C7479-p

 

Markéta Zámyslická, ředitelka soutěže MISS Prima Křivky a modelingové agentury CZ Plus Size Models.
Prezentační portfólio modelky, neboli book, by mělo být pestré, aby  ukázalo modelku v různých oděvech, s odlišnými výrazy a v měnících se pózách. Základem jsou ale portréty, které ukáží její vážnou polohu i usměvavou tvář. Fotografie postavy by měly napovědět na jaký typ focení se modelka hodí. Pokud chce být úspěšná a všestranná, rozhodně by neměla chybět fotografie postavy v elegantních šatech, dále ve sportovním oblečení, v prádle a jako třešnička na dortu fotografie dle specifických možností modelky. Portfólio Libuše Dvořákové, díky jejím výrazovým schopnostem a talentu v pózování, skýtalo mnoho možností jak ji zachytit. Má velmi výrazné, krásné, velké oči a drobné, jemné rty. Tak vznikl nápad nafotit s ní podobný portrét, jakým byl ikonický portrét Twiggy. Další výhodou bylo, že Libuši Dvořákové velmi sluší i pánský styl. Dokáže se ze sexy dračice v šatech s rozpuštěnými vlasy proměnit v nedostupnou lady v pánském oblečení. Přestože před soutěží MISS Prima křivky neměla s modelingovým focením žádnou zkušenost, dokázala spolu s fotografkou Lucií Kout vytvořit prezentační portfólio na úrovni zkušených topmodelek.

Focení booku očima fotografky Lucie Kout.
S Libuškou se spolupracovalo velice dobře. Už při focení oficiálních fotografií bylo zjevné, že je pohybově mimořádně nadaná a současně se ukázalo, že dokáže být velmi disciplinovaná a cílevědomá. Rady a doporučení si brala k srdci a proto práce na jejím booku byla nadmíru příjemná. Libuška se snadno přizpůsobuje novým a nečekaným situacím a její dobrá nálada a vstřícná povaha z ní dělá modelku, se kterou budete vždy rádi pracovat. Nenechá se rozhodit, přináší vlastní nápady, je vnímavá a inteligentní. Doufám, že se zadaří a naše cesty se u nějakého dalšího projektu opět protnou.

A jak focení viděla novopečená MISS Prima křivky 2017 – Libuše Dvořáková?
Už když jsme se s fotografkou Lucií Kout domlouvaly na stylu focení a vybíraly outfity, tak jsem věděla, že vznikne něco pro mě výjimečného. Bylo super, že jsme společně předem vše konzultovaly a já se na to mohla poctivě připravit. Stála jsem snad hodiny před zrcadlem a zkoušela různé výrazy, které bych mohla použít. Celý den byl pak velmi uvolněný a hlavně zábavný. Asi největším zážitkem bylo fotit „vodu v letu“. Lucie je opravdu profesionál, nechá vás volně pózovat, ale zároveň vás upozorní na malé detaily, které fotce nepomáhají a vy si je ani neuvědomujete. Lehce vás navádí a radí vám až je výsledek profesionální. Díky, že jsem mohla prožít nezapomenutelný den v roli topmopdelky. A všem dívkám, holkám, dámám doporučuji se přihlásit do dalšího ročníku Miss Prima křivky, už jen to, co vše zažijete, a co se naučíte bude pro vás neuvěřitelným přínosem a případná výhra, jejíž součástí je nafocení vlastního portfolia modelky, bude přidanou hodnotou, která vás nadchne.

Markéta Zámyslická, ředitelka soutěže MISS Prima Křivky a modelingové agentury CZ Plus Size Models.Libuska
Dobré fotografie nejsou jen dobré světlo, ale také alchymie těch, kteří se na jejich vzniku podílí. MISS Prima křivky není jen soutěž krásy, je to soutěž, která se snaží v ženách podpořit a zušlechtit jejich potenciál modelky a manekýny. Tyto dva obory je důležité stále odlišovat. Vítězka tohoto ročníku – Libuše Dvořáková má vše potřebné k tomu, aby byla jak dobrou modelkou, tak i dobrou manekýnou.