Renatin fejeton – 3. PRAVIDLO KLIDNÉHO SOUŽITÍ, DLE MUŽE

Je to až k neuvěření, člověk na to má svědka i důkaz, lístky na muzikál, a on s ledovým klidem tvrdí, že o ničem nevěděl, to by si přece pamatoval, kdybychom se domlouvali, že dnes někam spolu půjdeme. A teď, co s tím? Už nic, vstupné už mi nikdo nevrátí a řešit něco, co už dávno minulo, smysl nemá. A nebudu přece volat kamarádce, která byla u toho, když se akce domlouvala a vše může potvrdit. Nejvíc mě však udivuje, jak může někdo zapomenout, co sám naplánoval.  Znáte to také od svých protějšků?

Nevím, jak vy v ten moment reagujete, ale já v tu chvíli vzteky vidím rudě, koulím očima a funím jako býk v aréně, protože vím, že on věděl a teď najednou neví zhola nic a kouká na mě tak, že vím, že problém tady zcela jistě mám jedině já, protože já řeším a já to probírám, navíc omílám něco, co jsem si podle něho vymyslela, jelikož se chci jen hádat. Z rozzuřeného rohatce se náhle měním ve Venušanku spadlou z nebe a zřejmě rovnou na hlavu a ještě k tomu z pěkné výšky.

Dá se ztráta paměti tak dokonale předstírat nebo je někde jinde zakopaný pes? Nikým nevyhraný spor, porovnávání pamětí, jeho slovo proti mému, rozdílný úhel pohledu v návaznosti na různost pohlaví, lze toto nějak rozlousknout? Ovšemže ano! Kdysi dávno jsem četla článek v novinách, že žena vnímá několik věcí najednou bez sebemenších problémů, přibírá myšlenky a nové informace, vše přetřídí a poskládá, staré, nepotřebné vyhodí a to důležité přepracuje a uloží. A to vše navzdory posměchu pánů tvorstva o jejím pouze polovičním mozku a celkově omezeném místě pro všechny myšlenky, data a emoce. Chlap uchovává všechny skutečnosti tak, jak přišly, a v takovém stavu, v jakém mu byly sdělené, a to do doby, než se kapacita jeho mozku, myslíme tím, ten dvojnásobně velký mužský mozek, naplní.  Jelikož však on není schopen třídit, vyhazovat a přendávat do jiných zásuvek, ostatní příchozí myšlenky a informace okamžitě vypadávají ven. Jak říkám, četla jsem to, nevím kdy, ani kde a není to tím pádem přímo moje idea, ale když to vezmu jako fakt, že to tak skutečně je, vysvětlilo by to ty záhadné výpadky paměti.  Protože pokud by se mozek každého muže v určitém věku, v závislosti na množství údajů a kapacitě jednotlivce, zaplnil a vše ostatní tím pádem vypadávalo ihned po vyslechnutí či přečtení, dávalo by to jednoznačně smysl.

My ženy máme rády, když nás muži poslouchají a tudíž i vnímají. Bohatě by stačilo, aby si chlapi k důležitému rozhovoru nezapínali televizi a neprojevovali nezájem o hovor luštěním křížovky v novinách. Plně vnímat dvě různé věci, to není jejich silná stránka. A na nás pak je, abychom na ně důležitosti potřebné k probrání nevybalily v čase, kdy se hraje důležitý zápas. Jasně, že myslím dvě branky a borce v trenkách běhající za kulatým nesmyslem po hřišti. Při špatném načasování totiž nevypadávají pouze pánům nápady, slova a plány, ale i dámám hrnky s kávou, vlivem šoku z toho spontánního výkřiku: „Co děláš ty ……., dej ho tam, no, góóól!!!“

Je zajímavé sledovat celkový průběh partnerského soužití. Zatímco my postupem času víme o svých Adamech skoro vše, co mají rádi, když mají rýmičku, že když sledují zprávy, není dobré se přibližovat, natož mluvit a že když ráno vstanou levou nohou, je lepší se zdržovat celý den v jiné místnosti, oni o nás, o Evách, vědí, že se o sebe a děti postaráme, i kdybychom přitom měly lézt po kolenou či dokonce umřít, uvědomují si, že vždy je posloucháme, jakmile začnou mluvit, protože do dvou minut by zapomněli, co důležitého nám chtěli sdělit a že na telenovely se v jejich přítomnosti nekoukáme. Přiznejme si upřímně, že zrovna tohle nám náramně vyhovuje, protože ignorovat jejich poznámky a hltat při tom, jak Chosé Armando líbá Esmeraldu, to pak nelze se blaženě usmívat či uronit slzu dojetí.

Pravidla klidného soužití, dle muže. Zjednodušeně řečeno, je to jako ve škole. Mluv, až budeš tázána. Mluv pouze o přestávce. Na nic se neptej, teď mluvím já, vše odlož a pozorně poslouchej. Jsi nemocná? Jdi domů za maminkou! Přece mě už znáš, jsem takový, jaký jsem, tak mě tak ber. Cože? Jestli tě já znám a chci tě poznávat? Myslíš, že já mám čas na takový blbosti?  Jednoduché, že? Když se nad tím zamyslím, tak asi už vím, proč jablko hříchu našla Eva a ne Adam.

imageresize-1

Komentáře: 5
 1. 5 měsíci ago
  Alena

  Děvče co chceš, je to jenom chlap, tak to si vždycky říkám já a po 40 letech manželství mám už nárok říkat to i nahlas. Tomu mému včera vytrhl zubař 2 zuby, dneska ještě nevylezl z postele, vzdychá, nemluví a léčí se rumem. Když jsem náhodou!!! nemocná já, jen řekne : tak nám něco dobrého uvař a upeč a jdi si lehnout. Takže ještě jednou: JE TO JENOM CHLAP.

  Odpovědět
  • 5 měsíci ago
   Renata

   Vsak to tak beru, tezky zivot s chlapama a jeste tezsi bez nich, nebyt jich,nemam o kom psat = D

   Odpovědět
 2. 4 měsíci ago
  Honza

  Třídění informací v hlavě je zajímavá věc. Jsou mezi námi velké rozdíly v tomto, ale ani nemyslím, že jsou tak těsně vázané na pohlaví, jak se vypráví ve vtipech. Prostě, každý je nějaký. Každý také může na něco zapomenout, jak ženy, tak muži … v těchto dvou směrech bych problém nehledal. Třetí věc je, jak se ke svému pochybení postavíme a to asi bude jádro pudla. V tomto směru asi muži selhávají více, protože mají průměrně přerostlejší ego, které brání sebereflexi a uznání chyby. Nooo, je to skoro blbý, nevím, jak dlouho bych vydržel v partnerství, kdy mi ten druhý zatlouká do očí, jen aby neutrpěl … klobouk dolů. Na druhou stranu za to platíte docela vysokou daň, ten pohled „svrchu“ na druhé pohlaví, toho je škoda …

  Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Renata

   Opravdu mě baví číst Vaše názory, přemýšlím, kolik je Vám let a zda jste ženatý, pokud to teda není tajné…. Vím, že spousta chlapů tyhle moje fejetony odsoudí a neuvěří, že vlastně proti chlapům nic nemám, že neházím všechny do jednoho pytle, o to víc ráda čtu reakce muže, který přemýšlí…..

   Odpovědět
   • 4 měsíci ago
    Honza

    Omlouvám se, nějak jsem se sem nějakou dobu nedostal a mám tu rozdiskutováno … Nooo, přemýšlení nadělá člověku spoustu trablů, kolikrát bych raději nepřemýšlel a třeba se lépe vyspal, ale nejde to vypnout -)). Je mi čerstvých pade, jsem šťastně rozvedený, žiju s přítelkyní. Tož zase nějaké témátko nadhoďte, budu oponovat.

    Odpovědět