Renatin fejeton – PRAVIDLO MUŽE MILUJÍCÍHO ŠTÍHLOST

Poslední dobou, možná už to budou 2 roky, jsem nepotkala nikoho, o kom bych mohla říct, že je to nádherný chlap. No vážně, neblábolím jen tak z hladu! Stávalo se to celkem běžně, vnímala jsem to naprosté primitivní a kouzelné uchvácení někým, stačil pohled do nádherných očí a nevěděla jsem, čí jsem. Samozřejmě pouze do okamžiku, než mi první lampa na chodníku skočila do cesty a donutila mě se probrat. Teď to jediné, co vážně vnímám, je myšlenka proč dříve ano a nyní ne. Jestli teď jsem tak náročná nebo jsem jenom neměla to štěstí. Třeba se krásní muži někde schovávají, neznámo kde a škodolibě se radují ze svého vtípku, říkají si: „Kouknout by ses chtěla?“ „Nechej si zajít chuť, na mě nemáš!“ Na druhou stranu co si pak počít s takovým krasavcem, který zná své kvality a jde takříkajíc na dračku? Prodírat se houfem rozvášněných fanynek a svádět boj za jediný den s ním? To opravdu ne! Potkat bych ho však mohla, podívat se na něho, alespoň na malou chvilku jedním okem, vždyť ho neukousnu, z jeho krásy nezmizí ani malinko a já budu vědět, že ještě existuje. Slibuji, že potom utřu slinu, zatlačím slzu a vrátím se zpět do reality mého všedního bytí.

Jenže jaká je ta má realita, když vlastností většiny mužů je naprostá posedlost hubenými slečnami a já jsem holka krev a mlíko?  Nic proti, každému to, co se mu líbí, jen mi není zcela jasné, proč muži prostorově tak výrazní, že zaberou dvě sedačky pro svá pozadí, uznávají jako jedinou krásu štíhlé a pro ně tím, bezchybné tělo ženy? Je to jejich další zásada?
Moje minulost byl opravdu krásný chlap a zrovna on měl k metráku ještě pár kilo navíc, ačkoliv do dvou metrů výšky měl oproti tomu zase hodně daleko, na střední školu ho nevzali, jelikož ho nebavilo, se učit. Vlastně, on tam ani nechodil, protože nemusel, měl vlivného strýčka, který ho protlačil do čela své firmy, kde se absence jeho maturity zcela ztratila. Jeho uznávaným ideálem krásy byla kočička kost a kůže s nádhernými vlasy, chytrá a nebezpečně krásná, radost pohledět, nebyla jsem to já, prsatá holka s bříškem. Dnes se sice ptám, jakým právem on mohl jít za svým nádherným dlouhonohým přeludem a o mně vyprávět, že je mu ze mě špatně a že by se mě nikdy nedotknul? Proč zrovinka jeho ideálem byla dokonalá štíhlost? S odstupem času tu odpověď znám. Vnímáte na mém vyprávění o něm nekonečnou sílu jeho sebevědomí? Sebevědomí – když ho v sobě máte, dokážete neuvěřitelné, vyzařujete spokojenost a pohodu, chodíte s úsměvem na tváři a nic pro Vás není nemožné. Pokud se cítíte nejistě a ošklivě, je to z vás cítit na sto honů a vytváří to kolem vás zeď, kterou nikdo nechce prolomit.

Pravidlo muže milujícího štíhlost. Chci nádhernou samičku s pěknou postavičkou, já na to mám, chci ji mít a mít ji také budu!  Kde se vzalo, tu se vzalo, najednou je tu zákonitost, že čím více jsou Marsané prostornější, tím více vyhledávají absolutní štíhlost. Dodala bych k tomu jediné, haló chlape, prober se, vidíš mě? Jsem tady, jsem stejně upřímná, milá, chytrá a krásná, ale nebudu stresovaná dietami a nebudu Tě tlačit, jsem pohodlná a hlavně jsem Ta VENUŠE!

Často říkám, ach ti muži, nic se jich netýká, nic je nezlomí, vše je v pohodě, oni nikdy nemají problém s ničím, flegmatici a ignoranti, žít s nimi je těžké a pochopit je nelze, no není to nádhera, takhle jim to naservírovat a rozebrat je? Ale co se jim fakt upřít nedá, je to jejich vysoké sebevědomí, kolikrát asi vystáli frontu, když se rozdávalo? A kde jsme stály my ženy? Výsledkem pak je to, že když se dáma koukne do zrcadla, okamžitě jí vyraší vrásky, skočí na ní padesát kilo, no a s tím obrazem v myšlenkách a výrazem zděšení vydrží do večera. Pak ještě týden po akci hledá na fotkách důkazy toho, jak hrozně vypadala. Kdežto chlap, když už se vůbec zabývá tím, že bude sledovat své já, při pohledu na sebe vidí vymakaného borce, břicho mu v tu ránu uteče někam do skříně, rty se mu roztáhnou do neodolatelného úsměvu, pročísne pěšinku, nahodí jiskru v oku a s tím pocitem perfektnosti vyráží do ulic, a pak ještě dlouhé týdny jeho Ego roste. A když se někdy stane, že má špatnou náladu, tak oplývá ještě jednou úžasnou vlastností a tou je zapomnětlivost. Nevědět a nemyslet, v tom se budu čvachtat zase příště.

michalamjaro2 Mnoho mužů si štíhlou přítelkyní modelkovského typu pouze masíruje své zbytnělé ego. 

michalamjaro Otázkou je, jestli jsou opravdu šťastný….

Komentáře: 10
 1. 4 měsíci ago
  Honza

  Vážení a milí tvůrci webu, konečně žánr podle mého vkusu! S těmi hadříky a radami jak vypadat jinak, než vypadám, jsem si nějak nevěděl rady, ale toto je žrádlo, to je šťavnatá filosofie -) !!
  Tož jedna možnost, proč pánové silní hledají modelky, bude podle starého známého pravidla, že protiklady se přitahují … mě se s mými sedmdesáti pěti také nejvíce líbí holky přes metrák, tak to asi ti další pánové mají stejně, jen obráceně. V tom bych problém neviděl, spíš v tom, co je „krása“. Všichni totiž, včetně mnohých zdejších čtenářů a bohužel i autorů, přistupuji na onu tendenční hru na krásu, kdy štíhlá = krásná. Dokonce i paní Renata svůj článek doprovodila fotkou přesně podle pravidel … baculka na břiše, kdy se vystrčí prsa a schová břicho a zadek. (Prosím za prominutí, ale zadeček mají ty modelky a větší zadeček … o tom jsem tu už jednou diskutoval). Ve stejném duchu se nese řada textů i na tomto webu. Zkusme někdy něco takového:
  Není nás mnoho, kteří si můžeme dopřávat vedle sebe ty nejkrásnější ženy! Litujeme těch, kteří je nenajdou, více těch, kterým se nelíbí a ještě více těch, kterým se sice líbí, ale bojují s předsudky. Všechny tyto tři skupiny mužů jsou odsouzeny žít se ženami méně hezkými, různě nezdravě pohublými … cožpak napsat, to je snadné, ale vkomponovat do svého myšlení !!!
  Uff, článek je velmi obsáhlý a já musím běžet … ale určo se k němu ještě vrátím -).

  Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Michala

   Honzo, děkujeme, tak doufáme, ža každý článek si svého čtenáře najde i ty hadříky i ty rozhovory i to zamyšlení:-))

   Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Renata

   Honzo, pokud sledujete články pravidelně, v plavkách jste mě již na tomto webu viděl 😉

   Odpovědět
   • 4 měsíci ago
    Honza

    Sááákryš, to mi asi uniklo -(.

    Odpovědět
 2. 4 měsíci ago
  plnoštíhlá

  Podle mě se na světě neděje nic jen tak…
  Nic není pouhá náhoda, vše má nějaký hlubší smysl, který zapadá do nějakého celku.Zmiňovaný byl v určitou dobu a na určitou dobu ve Vašem životě, splnil pro Vás nějakou důležitou úlohu či roli, aniž by o tom třeba sám věděl. Neměli jste spolu být, protože pro sebe nejste jednoduše stvořeni. Dokázala jste, že máte zdravé sebevědomí jako on i s tím stále na těchto stránkách poukazujícím větším bříškem a velkými prsy, na které zrovna on není. A co se děje tak zlého? Pokud Vás za to neodsuzuje, stále nepoučuje, nerozumuje, tak je vše jak má být. Ničeho zlého jste se nedopustila, nemusíte mít vinu jako nějaký masový vrah…. ikdyž ti často vinu za své činy necítí. Mělo by ho hřát u sdce, že byla jeho existence někomu někdy užitečná, aniž by hnul prstem směrem k Vám.

  Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Renata

   Tehdy jsem cítila zklamání a měla rozkolísané sebevědomí, ale máte pravdu, vše co se děje v životě je potřebné pro další cestu, má hlubší smysl a utváří to naše já 😉

   Odpovědět
 3. 4 měsíci ago
  plnoštíhlá

  Renato, dovolte mi otázku, čím Vás oslovil konkrétně dotyčný muž, že jste reagovala právě na něho?

  Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Renata

   Ve svých fejetonech reaguji na různé muže, těžko zpětně říct, čím mě on v prvopočátku zaujal..

   Odpovědět
 4. 4 měsíci ago
  plnoštíhlá

  Paní Renato, i tak děkuji za Vaši odpověd‘.
  Tak pište o těch mužích, na které jste ani po letech nezapomněla. Pište o mužích z té kladné stránky, když už Vám to psaní tak dobře jde… 🙂

  Odpovědět
  • 4 měsíci ago
   Renata

   Myslím, že toho jsou plné romantické příběhy, proto mě baví psát o těch reálných, byť záporných, vlastnostech. Určitě si tím nechci muže rozhněvat a pokud nějaký chlap začne psát ve stejném duchu o nás, o ženách, ráda si to přečtu.

   Odpovědět