Rozhovor s organizátory soutěže MISS PRIMA KŘIVKY

Stalo se už tradicí, že poslední článek k Miss Prima křivkám je rozhovor s organizátory celé soutěže – Markétou Zámyslickou a Radkem Johnem.

_23C1722-p

Pátý ročník soutěže Miss Prima křivky je za námi a kladné ohlasy jedou internetovým světem, jaké jsou vaše pocity?
Markéta: Teď už skvělé. Mám velikou radost, že jsme nezklamali a dotáhli to do zdárného konce. První dny po finálovém večeru jsem byla tak unavená, že jsem si to ještě pořádně neuvědomovala. Pocit vděku a nutnost zde to zmínit, cítím u Theresy Canti. Mám neuvěřitelné štěstí, že tato přehodná, pracovitá a neuvěřitelně šikovná bytost se mnou spolupracuje. Její břemeno na soustředěních, ale i na finále bylo obrovské a ona vše zvládla s naprostou bravurou.

Radek: Jak se blíží finále, tak s Markétou přestává být řeč. Je nervózní aby všechno vyšlo jak má, píše boďáky večera, připomínky zvukařům, osvětlovačům, stříhá hudbu, prezentace partnerů, budí se se v šest ráno a vstává k počítači, protože si v bezesných nocích vybavuje, že je potřeba ještě tohle a tamto. Tak to chodí, když dělá sama projekt, který by měl dělat celý tým lidí. Ale já přesto vždycky věřím, že to zvládne  a že finálový večer bude zase lepší než ten loňský. Zaplaťpánbů to zatím vždycky vyšlo. Tak teď už jen čekám až dokončí, co je třeba po finálovém večeru udělat, vypořádá faktury, dokončí servis novinářům, nahraje všechny fotky a videa na internet a začne normálně žít. Pár dnů, než se pustí do přípravy dalšího ročníku.

 

Příjemné a nepříjemné zážitky spojené se soutěží?
Markéta: Raději jen ty příjemné. Nepříjemnými si kazit vzpomínku na tak krásný večer by byl hřích. Příjemných bylo mraky. Ani bych nevěděla čím začít a asi bych popsala A4, pokud bych měla pochválit všechny a všechno, jejichž zásluhou byl večer skvělý. Vypíchnu tedy jednu drobnost. Drobného, milého kandidáta na prezidenta Marka Hilšera, který velmi skromně seděl v publiku a sledoval galavečer. Na afterpárty nám pak akci pochválil, a toho si opravdu moc cením. Co mě ale nejvíce dostalo, byla reakce vítězky. Ta spontánnost, výskoky, křik… měla jsem z toho husí kůži. To byla čirá, nefalšovaná radost!

Radek: Je velmi příjemné vidět jak Markétu všichni uznávají, gratulují jí, a pějí chválu na její práci. Vědí, že kdyby třeba onemocněla, finálový večer se neuskuteční. Takže když letos onemocněla, dělala že je zdravá a dopadlo to myslím na výbornou. Nepříjemné zážitky si nepamatuji. Buď proto, že se jimi dál nazabývám, nebo proto že snad žádné nebyly.

 

Poznali jste už mnoho plných krásných žen, dokážou vás stále ještě něčím překvapit? Tento ročník mě překvapoval neustále! A to strašně mile, musím říci.
Markéta: Naprosto nezvyklá soudržnost holek až do poslední chvíle. Byly neuvěřitelně pracovité, pilné, disciplinované. Soukromou akcí na posledním soustředění, kde nás jako tým potěšily básničkou, kterou složily a dárečkama na památku, nás úplně odzbrojily! Ono totiž nejde jen o krásu fyzickou, jelikož za jakoukoli fasádou je člověk a jeho duše… Rozhodně nechci křivdit minulým ročníkům, ale tady opravdu zafungovala nějaká chemie a všechna soustředění byla pomalu jako rodinná setkání. Nemusely se řešit žádné žabomyší spory. Prostě nezvyklý, opojný klid.

Radek: Překvapuje mě jak každým ročníkem roste úroveň uchazeček i finalistek. Zřejmě i proto, že soutěž, která už má tradici, bere zřejmě vážně čím dál víc lidí. A mezi nimi se čím dál snáze hledají výjimečné osobnosti. Anebo že by česká populace byla kvalitnější a kvalitnější? No jinde to moc vidět není.

 

Tento ročník neměl jasnou favoritku, tak jako to bylo v minulých letech, měli jste vy nějaký soukromý typ?
Markéta: Bude to znít podezřele, ale nebudu lhát. Opravdu to nešlo. Každá byla něčím výjimečná a navíc se chovaly všechny opravdu slušně a hezky. Spíš jsem si tak tipovala podle volných disciplín, komu když se to povede, tak má šanci. Někomu šla lépe chůze, někdo byl skvělý na focení, někdo byl výřečnější, někdo byl opatrující… Co dodat? Pro mě jsou vítězky naprosto všechny! Přála jsem to všem.

Radek: Předsedám porotě pátým rokem a nikdy jsem neměl jasnou favoritku. Nejvíc záleží na finálovém večeru a na tom, jak ho která zvládne. Proto je ten večer pro finalistky skutečné drama. A nikdo se ani neodváží tipovat kdo vyhraje. Obecně platí, že když se někomu zvlášť povede volná disciplina, odskočí od peletonu ostatních finalistek a už si skoro jistě jede pro vítězství.

 

I tento ročník byl plný změn. Především výběr divadla. Finálový večer se posunul směrem od centra, nebáli jste se menšího zájmu diváků?
Markéta: To mě ani nenapadlo… Já to brala z ryze pragmatického důvodu jako skvělou volbu, protože díky spolupráci s Vaškem Čížkovským a Branickým divadlem měly holky poprvé komfort dvou dnů! Takže jsme měli klid na všechny zkoušky a druhý den před samotným večerem čas i na generálku. Mohli jsme ten večer prostě „vymazlit“. Ten jeden den navíc je k nezaplacení. Holky se mohly vyspat do růžova a nebyly tak urvané. Navíc Branické divadlo na mne dýchá skvělou atmosférou. Je takové intimnější, víc na dotek. A vzhledem k tomu, že bylo téměř plné, myslím si, že návštěvnost to nijak nepoznamenalo. 🙂

Radek: Branické divadlo je menší než předchozí prostory, proto bylo jasné, že atmosféra v něm bude intimnější, skoro rodinná. Všichni diváci navíc zblízka mohli vidět každý detail večera. To jsou nesporné klady. A soutěž už má skutečně zapálené fanoušky, kterým je jedno, jestli pojedou tramvají na jednu nebo druhou stranu Prahy. Zvlášť když jedou za lepším. Na internetu šlo už od srpna sledovat jak rychle se prodávají lístky, takže z nezájmu diváků nemusela mít Markéta žádné obavy. Spíš musela blokovat místa pro finanční a mediální partnery, aby si měli kam sednout.

 

V minulých ročních měla vítězka mimo věcných cen i možnost se účastnit módní přehlídky nebo světové soutěže, ale to vždy z nějakého důvodu nevyšlo, je tento rok v tomto ohledu nějaká změna?
Markéta: To je dobrá otázka! Když tak přemýšlím o neplnění slibů různých akcí, které se nám nabízely a nakonec se nekonaly, tak mi přijde, že jsme takoví malí hrdinové, kteří prostě drží a fungují. Pokud řekneme, že další ročník bude, tak je. Své sliby si plníme, nikomu nic nedlužíme, a to přesto, že v této době není vůbec jednoduché sehnat partnery na podobnou akci, protože slovo MISS je tak zprofanováno, že když ho vyřknete, tak má již spousta lidí pocit, že je to sprosté slovo…

Radek: Co k tomu říct? Mnoho lidí má výborné nápady a plány. Ale málokdo má takovou vůli a výdrž, aby je dotáhl do konce. To by musel najmout Markétu, která by to opět vydřela stejně jako MISS Prima Křivky.

 

Jaký vidíte potenciál dál pro finalistky. Často slyšíme, že soutěž je to hezká, ale potom se vlastně nic neděje.
Markéta: Doufejme, že se nám to teď podaří změnit. Je to mravenčí práce, krůček po krůčku. Důležité je vytrvat. Nyní se 6.10.2017 v hotelu Olšanka uskuteční Fashion Week pořádaný Národní Komorou Módy ČR. Naše loňské finalistky zde budou mít svůj Plus Size blok. Zahraniční hosté se prý teší právě na tuto část. Je to asi poprvé, kdy v ČR bude do klasického Fashion Weeku zakomponovaný i plus sizes blok.

Radek: Zatímco v západní Evropě i Americe je Plus size modeling vážená a sledovaná disciplina, Česká republika se v tomto směru ještě jaksi neprobudila. A to přesto, že většina obyvatel této země je více či méně plus size, takže by větší pozornost oblečení nejen pro hubené modelky jistě uvítali. V ideálním případě ale k „probuzení“ může přispět i tato soutěž.  Vygenerovala už několik desítek Plus size modelek, které v případě zájmu oděvních návrhářů a firem mohou okamžitě vyrazit na přehlídková mola.

 

Před pěti lety začala psát historii nejen vaše soutěže, ale i naše stránky Krasné baculky a partnerský portál Silná Madame, za těch pět let jsme všichni udělali velký kus práce a vznikají další spolky a malé soutěže pro baculky, máte čas sledovat i to co se děje v baculatém světě jaké akce pořádají?
Markéta: Musíme koupit šampáňo, bouchnout ho a oslavit to spolu! Myslím, že naše poctivá práce se konečně začíná někde projevovat. Za mne osobně, já jsem šťastná, že máme harmonické vztahy a spolupracujeme. Jako sólisté bysme asi nic nedocílili. Co se týče ostatních projektů, tak to vnímám a musím vnímat, i kdybych nechtěla, jelikož mi furt někdo píše: a víš o tomhle, a co tohle? A budeš je žalovat? Jaktože ti ukradli jméno? Vím, sleduji a každému kdo se snaží přeji úspěch. Nikdy se nechci handrkovat o blbosti. Pro mne je primární, abych svou práci odvedla jak nejlépe umím. Za mne by měl mluvit večer, který vznikne a spokojenost či nespokojenost diváků. Takže sleduji, vím, ale přitom si hledím svého. Neúspěch totiž pak člověk nemůže hodit na nikoho jiného. Snažím se tedy pokazit co nejméně věcí. 😉 /trochu odlehčím, jelikož jsem produkci dělala mraky let: když se něco po**re, vždycky za to může produkce. ;)/

Radek: Já se v tomto světe ocitl proto, že do něj zasahuje Markéta a já se snažím hlavně aby to přežila. A myslím si současně, že to co dělá je nesmírně užitečné. Je radost sledovat jak soutěž pomohla v životě finalistkám minulých ročníků. Jak vyrostly v osobnosti  a nenechají si líbit co dříve tiše strpěly. Ale jinak se věnuji svým zájmům a zálibám. Takže i kdybych chtěl sledovat co všechno se v této oblasti děje, není čas.

 

Nemůžeme vynechat otázku na moderátorku, tady byla jasná trefa do černého, jak se vám spolupracovalo s Anetou?
Markéta: Anetka byla naprosto skvělá! Přípravu brala opravdu seriózně, nic nepodcenila. Profík! Navíc je to neuvěřitelně srdečná dáma, takže třeba na soustředění, kam za námi přijela, jsme fungovali jako taková velká rodina. Když jsme koukali na nácvik choreografie a viděly jak holky makají a jsou skvělé, tak jsme si tam obě musely utírat slzy dojetí. Navíc má neuvěřitelné charisma a je opravdu velmi zábavná a vtipná. Za mne osobně byla fenomenální a jsem šťastná, že jsme jí měli. Spolupráce naprosto harmonická, protkaná veselou náladou a smíchem v zákulisí. Prostě bombastická žena! 😉

Radek: Aneta je senzační parťačka. Okouzluje svou bezprostředností, vtipem a upřímností. Můžete si být jistí, že to co si myslí vám říká do očí a ne někde za vašimi zády. Vyplní a rozjasní každý prostor do kterého vstoupí. Takže je radost s ní pobejt. Výrazně přispěla k skvělé náladě, která provázela všechna soustředění i finálový večer.

 

Co by jste vzkázali baculkám, aby se nebály a do soutěže se přihlásily?
Markéta: Ať se podívají na ty úžasné bytosti, které tím prošly. Jsou ženy, i muži, kteří je obdivují, ale ony se také nejdříve bály… také si dle jejich slov říkaly, že to nemůžou zvládnout a na castingu byly nervózní a klepaly se. My ale víme, že to zvládnou! Proto máme super tým lidí, který je učí vše důležité. Člověk musí jen překlenout ten počáteční strach. Pak, jak už naskočí do „vlaku“, nemá čas o sobě pochybovat. Pak už se prostě maká! 🙂

Radek: Připomněl bych staré známé: Olivy vydávají olej jen když jsou drceny. Takže nechat se smysluplně drtit pomůže každému v jeho osobnostním  rozvoji. Tahle soutěž je takový svérázný postgraduál. Studuje se na skutečné dámy, které nic nezaskočí, které zvládnou i zdánlivě nemožné. Která žena by nechtěla takovou noblesní dámou být? Stačí se přihlásit a vynaložit pořádnou porci vlastního úsilí. Každé z těch dívek se to mnohonásobně vrátí. Kdo je líný to podstoupit  a zůstane radši sedět v koutě dělá chybu.

 

 michalamjaro2 Naprosto souhlasím s panem Johnem a jeho názorem na plus size modeling v Čechách!

michalamjaro Soutěž má své příznivce a i odpůrce, ale jedno je jisté… pět let práce je sakra vidět a za sebe můžu jen dodat, že se moc těším na další ročník!