Rozjasňovače

Ahojky všem. Vánoce nám klepou na dveře, všechny ženy šílí doma i mimo domov, ale je teda i pravda, že v tom shánění dárečků pro maminky, babičky, tetičky, no prostě všem, si někteří najdou čas na fotečky. Fotky rodinné, fotky, které mají udělat radost. Měla jsem teď krásnou práci, líčila jsem ženy a dcerky, rodiny na fotografie jako dárečky. (muži a synové za mnou na úpravu nešli, sice občas měli tu tendenci si dělat srandičky, že bych je mohla upravit, žádný z nich však tu srandu nedotáhl do konce, prostě, přestože jsem jim nabídla své líčící křeslo, nesedli si :-)).

Na fotky je potřeba se líčit trochu výrazněji. Je potřeba se věnovat korekci. Korekce očí rozjasňovačem, matující pudřík, korekce další můžeme dělat korektorem.

Rozjasňovač je výborná věc. Často o něm mluvím, i o korektoru, ale ne často se s ním potkávám u žen v jejich výbavě. Neumí s těmito výrobky moc zacházet. Měly by to však být věci, které by nám neměly chybět v kosmetických kabelkách. Jsou to velmi užitečné pomůcky :-).

Paní Janu jsem nafotila před i po nalíčení, máme i detaily práce s korekcí.

Co byste chtěla, aby nebylo moc na vaší pleti vidět. Jsou to kruhy pod očima, červené tečky po pupínku, nebo tmavé flíčky od pigmentu?

Mrkněte do zrcadla, prozkoumejte všechny ty stíny kolem očí, rtů a nosu. Zejména ty v okolí očí nás hodně štvou, vadí nám, oči jsou první věc, na co se díváme, pokud máme někoho naproti nás. Při komunikaci hledíme lidem do očí. A všímáme si nedostatků. I když, jak kdo, že!  Já jsem postižená, koukám na vše :-).

Rozjasňovače a korektory jsou dvě rozdílné věci. To je dobré si uvědomit. Díky pigmentům, které odrážejí světlo, dokážou rozjasňovače oblasti pod očima krásně prosvětlit. Umí také perfektně zvýraznit lícní kosti a opticky zvětšit oči i rty. Ještě je taky rozdíl mezi tekutým rozjasňovačem a sypkým se třpytem.

Na místa, která se nám nelíbí, ty tzv.neduhy, dáváme korektor. Ten nám to pěkně zakryje a schová. Platí pravidlo, že by měl být korektor trochu světlejší než náš make-up. Na místa ho vklepáváme a vždy se dává až na make-up. Jen pokud se schovávají velké plochy, tak je korekce první, pak teprve přijde na řadu make-up. Korektor se nanáší před rozjasňovačem. Nerada ho dávám pod oči, je většinou pudrový, je potřeba si s ním pohrát, pořádně vklepat, být důsledná. Jinak nám veschne do pórů nebo vrásek a nebude to pěkné.

Rozjasňovače.

Tekutý používám výhradně pod oči, pod obočí, a to ten bez třpytu. Krásně projasní, oddělí oční okolí, hodně schová. Jak já říkám, je to hra barev a stínů.

Tekutý rozjasňovač nanáším buď prsty nebo štětcem na make-up, štětcem radši, plochým, pevným a na oblasti, které chci rozzářit. Pokud ho chcete aplikovat na větší plochy, je lepší ho trochu přidat do make-upu. Musíte se naučit s ním pracovat a dobře ho rozetřít, aby vypadal přirozeně. Celkem jednoduše se s ním odhadne množství a já osobně mám tekuté rozjasňovače radši. Jsou vhodnější spíše pro sušší pleť.

Sypké se třpytem používám na hranu líce, nad tvářenku. Používám hnědé i světlé. Rozhodně je nepoužívejte na místa, kde jsou nečistoty, vrásky, třpyt dokáže na vše hodně upozornit, takže tam, kde jsou tyto neduhy, určitě nedávejte třpyt. Na hraně líce se rozjasňovat se třpytem bude krásně vyjímat, pěkně upozorní, stáhne na sebe pozornost, budete vypadat zdravě.

Pudrový rozjasňovač se aplikuje nejlépe štětcem, vždy malé množství, na vybrané oblasti. Malé množství a nanášíme rovnoměrně. Velmi snadno se množství přežene, člověk hůře odhadne množství. Pozor i na ten třpyt. Obecně je jeho textura vhodnější pro smíšenou nebo mastnější pleť.

Rozjasňovač nanášíme na pleť sjednocenou make-upem a až poté, co zamaskujeme nedokonalosti korektorem. Je tedy takovou poslední tečkou celého líčení.

Pod obočí – rozjasňovač je skvělý k prosvětlení oblasti pod obočím. Oddělí obočí od oka, od líčení, nebojte se ho nanést více, jak říkám, ono si to sedne, a vždy se dá krásně vklepat. Podtrhne líčení, dodá mu šmrnc a obočí díky němu vynikne. Další místo je vnitřek oka. Blýskání rozjasňovače ve vnitřních koutcích je velice slušivé. Na hraně nosu pokud máte hezky tvarovaný nos a chcete si s rozjasňováním vyhrát, aplikujte malé množství rozjasňovače na prostředek nosu od kořene po špičku.

Paní Jana není nalíčená

20171214_172204

Jana je po použití make-upu a nanášíme rozjasňovač

20171214_172726

Oddělujeme obočí od líčení. Klidně výrazněji, však ono si to sedne.

20171214_173251

Použití hnědého stínu na obočí a do vnějších koutků oka, na oční víčko jsem nanesla trochu stínu se třpytem, aby mi oči tzv. probleskávaly, je zde trochu spadlé víčko, a platí to, že třpyt mi to vytáhne ven. Použijeme tvářenku, rtěnku, řasenku a matující pudr na konec, aby se Janča na fotografii neleskla. Jo a ještě jsem Janičce doporučila vytrhat obočí J. Slíbila mi, že půjde….

20171214_173942

Krásná Janča nachystaná na rodinnou fotografii.

20171214_175250

Byla to krásná práce, Jana je usměvavý nádherný človíček, byť má starosti, tak to člověk na ni prostě nepozná. Bylo mi velkou ctí ji mít pod svými štětci.

Byla to moc pěkná práce, seznámila jsem se s úžasnými lidmi, tohle mě baví. Ráda sleduji lidi, jak se oblékají, jaké nosí doplňky, jaké barvy.

A všimla jsem si, že se hodně objevuje hořčicová a žlutá barva. Jak v oblékání, tak v doplňcích. Kabáty, košile, šaty, kabelky. Zajímavá barva.

Milé dámy, holky, ženy :-). Přeji Vám krásné Vánoce, užijte si s rodinou, se svými blízkými, s těmi, co máte rády.

Jana.

Bez názvu-1 Bez názvu-2